Jak zachować jak najdłużej swoją młodość?

Jak zachować jak najdłużej swoją młodość?

Czy wiecie, że uczenie jest charakterystyczne dla młodości, a więc jeżeli jak najdłużej chcesz zachować swoją młodość – to ucz się nowych umiejętności.

Uczenie się nie tylko pobudza wytworzenie nowych połączeń między komórkami, lecz również tworzenie nowych komórek mózgowych.

A Czy wiesz jakie masz korzyści na przyszłość?

Osoby intensywnie pracujące umysłowo w późniejszym okresie życia wykazują się sprawniejszym umysłem w porównaniu z osobami, które mało sie uczyły.

Jeśli chcesz zachować długo swoją młodość to ucz się nowych rzeczy, PODEJMUJ CORAZ TO NOWE WEZWANIA!

Kiedy ostatnio uczyłeś się nowych umiejętności? na przykład: języku obcego albo  gry na jakimś instrumencie muzycznym?  lub innych umiejętności?

Czy zdajesz sobie sprawę jak korzystnie gra na instrumencie muzycznym wpływa na mózg i na Twoje życie?

Osoby, które zaczęły się uczyć gry na instrumencie, są lepszymi strategami. Sprawniej zarządzają czasem i lepiej organizują swój dzień.

  • ja chcę  lepiej  opracowywać strategię sukcesu,
  • lepiej zarządzać swoim czasem
  • poprawić jeszcze bardziej  swoja organizację dnia.

Dlatego właśnie zadecydowałam się nauczyć grać  na Ukulele  „Somever the Rainbow” i uczyć się dwa razy w tygodniu  języka angielskiego.

Czy wiesz, że dziesięć dni ćwiczeń pod okiem profesjonalistów wystarcza, aby wywołać zmiany w korze mózgowej podobne do tych, zachodzących u zawodowych muzyków” mówi Elsie Houdayer z University hospirtal San Raffaele w Mediolanie.

Naukowcy mają dobrą wiadomość dla dorosłych zaczynających sie uczyć gry na instrumencie.a więc i dla mnie!

I nie ma znaczenia na jakim instrumencie zaczynacie Wszystkie rozwijają mózg w ten sam sposób.

Nie jest najważniejsze na czym gramy, a ile w to włożymy serca i wysiłku. dlatego codziennie systematycznie ćwiczę.

Dlaczego uczę się języka obcego?

Jeśli rozmawiasz biegle w dwóch językach jednocześnie to Twój mózg musi stale się przełączać u takich osób, dzięki  stymulacji i ćwiczeniom poprawia się ogólna sprawność umysłowa.

Uczenie się i nauczenie się języka w późniejszym okresie życia ma korzystny wpływ  na mózg.

Jeżeli  naprawdę pilnie ćwiczysz nowy język, to nie tylko poprawiasz umiejętność uczenia się, ale też inne ważne funkcje mózgu, które decydują o zachowaniu sprawności w późnym wieku.

 Jak  już wiesz mnie bardzo zależy aby zachować młodość jak najdłużej i sprawny swój umysł dlatego też dużo ćwiczę .

  „ruch jest drzwiami do uczenia się” Paul Dennison  a uczenie jest charakterystyczne dla młodości,

Ruch jest więc jednym z podstawowych czynników kształtujących nasze ciało, umysł i psychikę. Nie jest to stwierdzenie odkrywcze. Niestety często o tym zapominamy. przedstawię Ci teraz badania.

 Badanie:

860 mężczyzn i kobiet biorących udział w  czteromiesięcznych programie ćwiczeniach z aerobiku z szybkim chodzeniem poprawili wyniki w testach umysłowych o 10%  to tylko nieliczne  badania które zostały przeprowadzone.

Ogólnie mówiąc  badania pokazują, że ruch wpływa na  poprawę procesu uczenia.

Ale dopiero najnowsze badania są wstanie wyjaśnić mechanizm wpływu ruchu na proces uczenia się.

Okazało się, że ruch bezpośrednio i korzystnie wpływa na rozwój układu nerwowego. Czynności wymagające aktywności mięśniowej a w szczególności ruchy skoordynowane stymulują wytwarzanie neurotrofin-naturalnych substancji,  które stymulują wzrost komórek nerwowych i wzrost połączeń neuronalnych w mózgu.

Właśnie z tego mechanizmu korzysta Kinezjologia Edukacyjna w raz programem ćwiczeń z Gimnastyki Mózgu ćwiczenia w ramach programu są tak dobrane, że zapewniają skoordynowane ruchy ciała zarówno prawej strony jak i lewej.Górnych kończyn z dolnymi, małej motoryki z dużą. Poprawiając w ten sposób umiejętności uczenia się : koordynację, poprawa koncentracji, postawę ciała.

Ruch jest konieczny do uczenia się Jeśli chcesz  przyspieszyć  nauczenie się nowych umiejetności zapraszam  na  kurs  Gimnastyka Mózgu- turbo

http://ikepolska.pl/gimnastyka-mozgo-turbo/

Kolejne moje doświadczenia  z nauki gry  na Ukulele wkrótce.