O Mnie

Tutaj poznasz moje mocne strony oraz moją historię


author2

Grażyna Wieczorek –  life coach z praktyką w pracy grupowej i indywidualnej z dziećmi i młodzieżą. Specjalizuje się w szybkim rozwoju. Ma talent aby w ciagu 4 godzin zmienić diametralnie życie ludziom, poprawiając im jakość życia.

Potrafi znaleść rozwiazanie stymulować rozwój w najtrudniejszych przypadkach, z jej usług
zarówno korzystają dzieci i młodzież a także ludzie dorośli lekarze, przedsiębiorcy i ludzie sukcesu.

Pracuje z ciałem i umysłem formując jak z plasteliny nową sylwetkę.
Jej geniusz polega też na tym, że natychmiast znajduje rozwiązania, bez skalpela.

Opracowała autorską metodę jedyna na świecie: MICU (Mechanika Inżynierię Ciała i Umysłu), którą synergicznie łączy z coachingiem.
Jej klienci, wśród których są trenerzy i coachowie mówią, że jest to najszybszy i najskuteczniejszy ( bo w ciągu 4 godzin) znany im sposób w Polsce i na świecie na poprawę sylwetki, postawy i osiągnięcie swoich celów.

Autorka programów autorskich e-booków dotyczących uczenia się i rozwoju osobistego, współautorka publikacji naukowych:

Jej pasją jest też inspirowanie i dzielenie się swoja wiedzą i umięjętnościami, z innymi ludźmi na warsztatach, szkoleniach i kursach.

Przeszkoliła ponad 2 000 osób. Szkoliła się bezpośrednio u twórcy Paula Denisonna (metody Gimnastyki Mózgu), a także u innych autorytetów (Richard Blandler, Harv Eker, Blair Singer i Antony Robbinsa ) z dziedziny rozwoju osobistego, psychologii i neurofizjologii.

Oto kilka najważniejszych szkoleń, które przygotowały mnie do bycia spójnym i skutecznym trenerem:

• „Pomoc psychologiczna w uzależnieniach” Studium Pomocy Psychologicznej (dr Jerzy  Melibruda)

•  „Aplikacja NLP w terapii” (Hermann Muller-Walbrodt)

•  „Kreatywne Widzenie” (dr Paul Dennison)

•  “Kurs Trenerski Gimnastyki Mózgu ®”  (dr Carla Hannaford)

•  „Brain Organization Profile” część I i II ( Swetlana Masgutowa)

•  “Using Your Brain For a Change” (dr Richard Bandler)

•  “Rehabilitacja Dzieci Ryzyka” (prof Ludwika Sadowska) kurs specjalizacyjny w zakresie rehabilitacji medycznej

•  “Dyplom Live Coacha- Collegium Civitas”

•  “Trainer Trainers Harv Eker” – zobacz galerię ze szkolenia

Co mnie jeszcze wyróżnia?

Opracowałam autorską metodę: MICU (Mechanika Inżynierii Ciała i Umysłu), którą synergicznie łączę z coachingiem.

Moi klienci – wśród których są również trenerzy i coachowie – mówią, że jest to najszybszy i najskuteczniejszy znany im sposób w Polsce (jak i poza nią) na poprawę sylwetki, postawy i osiągnięcie swoich sukcesów.

Przekonania, którymi się kieruję w życiu:

– w każdym człowieku drzemie ogromny potencjał,

– bycie sobą oraz życie pasją prędzej czy później przyniesie wspaniałe korzyści i poczucie spełnienia,

– marzenia się spełniają – jeśli tylko zamieni się je na cele i naprawdę podejmie się działanie, zbliżające ku ich realizacji,

– motywacja oraz pragnienie wypływające z serca jest kluczem do wprowadzenia zmian w swoim życiu i uczynienia go szczęśliwszym,

– wszystko jest możliwe i w zasięgu ręki, musisz tylko uwierzyć w siebie i być konsekwentnym

Chcąc przekazać dalej swoją wiedzę, opracowałam warsztaty:

– „Jak pomóc dziecku z trudnościami szkolnymi”,

– „Jak skutecznie zmniejszyć wadę wzroku i poprawić swoje widzenie”,

– „Kinezjologia edukacyjna dla przedsiębiorców”,

– „Moc stresu”,

– „Alchemia stresu”

– jestem współautorką programów „Wyzwalanie potencjału twórczego” oraz programu „Nowe technologie edukacyjne wspomaganiem uczenia się w szkołach i przedszkolach”, dofinansowanego przez EFS

Co zyskasz korzystając z tego Programu Coachingowego?

Osoby, które zdecydowały się na coaching  mówią, że to  najszybszy, najpewniejszy i najoszczędniejszy sposób na poprawę jakości życia. Z wystawionych opinii i zamieszczonych historii wynika, że poprawiły swoje zdrowie oraz ogólną jakość życia…

Czy zawsze tak było?

373870_191969807552756_953647555_n

Na początku pragnę wspomnieć, że i ja napotykałam na swojej drodze wiele problemów, zanim stałam się osobą, którą jestem teraz. Udało mi się jednak zmienić swoje życie tak bardzo, że z każdym dniem osiągam nowe sukcesy. Chciałabym podzielić się swoim doświadczeniem, abyś i Ty mógł się rozwijać!

Jeśli do mnie napiszesz lub zadzwonisz, pomoge Ci w osiąganiu swoich celi i pokażę, jak zrealizować swoje marzenia.

Moja droga była trudniejsza – nie miałam nikogo, kto mógłby mnie poprowadzić. Przez wiele lat swojego życie błądziłam po omacku, szukając wiedzy i inspiracji w książkach, warsztatach oraz kursach.

Ty jesteś o wiele lepszej sytuacji – masz mnie!

Często zastanawiam się, ile nerwów oraz czasu mogłabym zaoszczędzić, gdyby tylko na mojej świeżce pojawił się ktoś, kto by mną pokierował i pomógłby mi rozwinąć skrzydła – mentor, coach.

A teraz, pozwól mi, abym opowiedziała Ci w skrócie moją historię…

I etap – dzieciństwo.

Dreams

Już jako trzylatka postanowiłam, że w przyszłości będę pomaga innym. Rok później zaczęłam uczęszczać do przedszkola – jak każde inne dziecko. Z drobną różnicą: mój tato szedł do pracy na szóstą rano (pracował w zakładach wojskowych i nie mógł się spóźnić), więc zostawiał mnie przed drzwiami, gdzie musiałam samotnie poczekać jeszcze godzinę na otwarcie! Czułam się wtedy bardzo osamotniona i niekochana – bałam się, ponieważ mieszkaliśmy w najbardziej niebezpiecznej dzielnicy Wrocławia.

W wieku pięciu lat, moja mama zachorowała na gruźlicę nerek, więc zostałam odesłana do prewentorium przeciwgruźliczego, gdzie spędziłam dwa lata dzieciństwa. Tatę widywałam rzadko, mamy nie widziałam prawie wcale. Zostałam zupełnie sama, nie rozumiejąc, dlaczego rodzice mnie oddali. Czy byłam aż tak niegrzeczna? Zrodziło się wtedy we mnie ogromne poczucie winy, czułam się niepotrzebna. To wszystko zaowocowało brakiem wiary w siebie i w swoje możliwości…

II etap – okres szkolny

Był dla mnie równie trudny – wcale nie byłam najlepszą uczennicą. Miałam trudności z zapamiętywaniem informacji, a także ogromne kompleksy, spowodowane głównie relacją z ojcem, którego pijaństwo burzyło domowy spokój.

Często słyszałam, że niczego nie osiągnę, że jestem beznadziejna. Najpierw płakałam, a potem znalazłam idealny sposób na lepsze oceny – wykuć wszystko na pamięć. Zajmowało mi to sześć, czasem nawet siedem godzin dziennie (a skuteczność wciąż nie była niezwykła!), było jednak doskonałym sposobem na zabicie czasu i zapomnienie o trudnej sytuacji w domu. Kontynuowałam więc stary schemat aż do ukończenia szkoły średniej. Po maturze chciałam studiować medycynę, myśląc że tylko w ten sposób będę mogła połączyć chęć pomagania innym wraz z wymarzoną akceptacją ze strony rodziców. Oczywiście, mój stary sposób „nauki” nie wystarczył, aby spełnić moje ambicje!

Co mi dał ten okres?

Przede wszystkim zrozumienie dzieci z trudnościami z nauką, dzieci, które czują się odtrącone, niekochane lub takich, które mają problemy z dokuczaniem przez rówieśników.

III etap – poszukiwanie własnej drogi

Sport

Ponieważ nie dostałam się na medycynę, podjęłam naukę w Studium Medycznym Pracowników Socjalnych. W tym samym czasie zostałam przyjęta do grupy zamkniętej, która uczyła się pracy z bioenergią i poznawała techniki medycyny naturalnej.

Przez czternaście lat szkoliłam się do współpracy z lekarzami, nie rozumiejąc jeszcze, że aby pomagać innym, muszę najpierw pracować nad sobą. Nie byłam świadoma swoich blokad i lęków.

W 1991r. podjęłam pracę w Poradni Odwykowej,  w związku z którą zostałam oddelegowana na szkolenie do Studium Pomocy Psychologicznej u dr Melibrudy, gdzie przeszłam solidną psychoterapię, trening interpersonalny i zobaczyłam swoje blokady, kompleksy oraz lęki z dzieciństwa, co zmotywowało mnie do rozpoczęcia pracy nad sobą.

Kolejnym krokiem było wspieranie ludzi uzależnionych od alkoholu. Udało mi się pomóc wyjść z nałogu wielu osobom, co sprawiało mi ogromną satysfakcję.

Co mi to dało?

Poznałam mechanizmy jakie prowadzą do nałogu i proces wychodzenia z uzależnień.

W 1995 roku w związku z reorganizacją zostałam przeniesiona do Poradni Zdrowia Psychicznego. Tam uczyłam się pracy z dziećmi i rodzinami.

IV etap – moja przygoda z kinezjologią

Kiedy moja córeczka miała 6 miesięcy, zadzwonił do mnie kolega, mówiąc: „Zapisałem cię na kurs Kinezjologii Edukacyjnej pierwszego i drugiego stopnia, ponieważ uznałem, że bardzo potrzebujesz tej wiedzy.”

Nie miałam pojęcia, co to jest Kinezjologia, a już na pewno nie przypuszczałam, że zmieni tak moje życie i stanie się fundamentem, na którym oprę swoją dalsza edukację.

V etap – dalsza nauka i coraz szczęśliwsze życie pełne sukcesów

W 2004 roku ukończyłam studia pedagogiczne II-go stopnia oraz kurs terapii pedagogicznej, dzięki którym zdobyłam uprawnienia do nauczania, a w 2012 roku studia podyplomowe na kierunku Life Coaching. Aktualnie współpracuję z Akademią Medyczną w ramach Samodzielnej Pracowni Rehabilitacji Rozwojowej i jestem wykładowcą na kursie specjalizacyjnym z Diagnostyki Dzieci Ryzyka. Jestem autorem wielu artykułów naukowych. Od wielu lat współpracuję z firmą Sukces.PRO i SzybkaNauka.PRO. W 2009 roku opracowałam własna metodę poprawy jakości życia MICU (Mechanika Inżynierii Ciała i Umysłu).

Dziękuję Wam za to, że jesteście, gdyby nie Wy, dziś nie byłabym tym, kim jestem.

Każdy z Was był dla mnie bardzo ważny.