Ile razy zdarzyło Ci się mieć wątpliwości, że masz wpływ  na  swój mózg i swoje życie?

1. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad możliwościami Twojego mózgu?

2. Czy wiesz, że mózg zmienia się przez całe życie, wszystko co spostrzegasz, odbierasz narządami zmysłów nieustannie zmienia Twój mózg?

A więc jeśli myślisz „nie potrafię tego zrobić” i rezygnujesz  możliwość  nauczenie się czegoś nowego Twój mózg  traci  też sposobność rozwinięcia  możliwości Twojego potencjału..

Czy rzeczywiście  chcesz się zatrzymać? Z pewnością nie, gdyż rozwój jest wpisany w Twoje życie i nawet, jeśli nic nie będziesz robić i tak się będziesz rozwijać.
Ale teraz odpowiedz sobie na pytanie: Czy aby na pewno wtedy rozwiniesz się w dobrym kierunku?

Wyobraź sobie teraz, że płyniesz łodzią po rwącej rzece, czy dopłyniesz do celu, jeśli nie weźmiesz steru nie zaczniesz nim kierować? Raczej nie-odpowiedz sobie sam, gdzie wtedy dopłyniesz?

Użyjmy metafor- załóżmy, że rzeka to Twoje możliwości, łódź jest Twoimi przekonaniami na Twój  temat, ster świadomością, wolą, natomiast wiatr Twoimi uczuciami czy emocjami, które zjawiają się nagle i mają różne natężenie.

  • Jeśli się zastanowimy to w tej metaforze odkryjemy trzy sposoby:
  •  Pierwszy to wejść do łodzi i nic nie robić i czekać aż prąd rzeki Ciebie poniesie.
  •  Drugi, wziąć ster po to, aby zmagać się, opierać sile wiatru i płynąć rzeką pod prąd.
  •  Trzeci, wziąć ster w swoje ręce poznać siłę wiatru i jego możliwości wykorzystać go i płynąć tam gdzie chcesz z pomocą prądu rzeki.

Zastanów się, którym sposobem przez życie swoje płyniesz.

Jeżeli wybrałeś pierwszy sposób widocznie miałeś swoje powody – może jednym z nich jest fakt, że uważasz, że nie potrafisz kierować swoim życiem, bądź boisz się to zrobić.
Jeśli tak jest postaraj dowiedzieć się dlaczego tak się stało, zrozum siebie i zastanów się jakie sytuacje w Twoim życiu na to wpłynęły i pamiętaj, że zawsze możesz zawrócić i wybrać inną drogę. Bo doświadczenie jest tylko doświdczeniem, a staje się Twoją rzeczywistością, jeżeli zaczynasz w nią wierzyć.

Jeśli wybrałeś drugi sposób z pewnością jest w Tobie ogromna siła pokonywania trudności, lecz zastanów się czy nie mógłbyś bez wysiłku płynąć przez życie osiągając wiele sukcesów.
Może mógłbyś dowiedzieć się, dlaczego opierasz się i boisz się popłynąć z prądem życia?
Zrelaksuj się i popłyń z prądem życia.

Jeśli wybrałeś trzeci sposób, gratuluję Ci, bo znasz swoje uczucia, umiesz nimi kierować i wiesz jak potężną mają siłę. Teraz możesz dowiedzieć się jak wzbudzać siłę uczuć, jak nimi jeszcze lepiej kierować dla swojego rozwoju. Abyś w życiu zrealizował swoje cele.

Twój mózg jest zaprogramowany do zmian jeśli chcesz i będziesz się na nich koncentrować   to osiągniesz  te zmiany, które doprowadzą Cię do realizacji Twoich marzeń, co składa się na  Twój  potencjał twórczy.

Głównym generatorem Twoich zmian jest Twój mózg, który nieustnnie się kształtuje i rozwija.

Parę słów o mózgu

Mózg jest otoczony  trzema warstwami tkanek zwanych oponami i umieszczony w czaszce,  aby chronić go przed uderzeniami i wstrząsami.  Abyś choć w części mógł zrozumieć możliwości Twojego mózgu przedstawię Ci kilka faktów.
Mózg, liczący około 1011 neuronów skupionych w substancji szarej o niezliczonej ilości funkcji i umiejętności, jak kamera telewizyjna zapisuje engramy w pamięci w utworzonych systemach operacyjnych mózgu.

W naszym  mózgu istnieje wiele miliardów neuronów. zwykle ilość możliwych połączeń między neuronami porównuje się do liczby atomów we wszechświecie. To liczba nie do wyobrażenia jednak to pokazuje Twój ogromny potencjał rozwojowy i Twoje możliwośc, które czekają na odkrycie.

Your email address will not be published. Required fields are marked *